Technorattan a polirattan różnica

0
11
Rate this post

Meble przy małych dzieciach

Małe dzieci w domu zawsze wprowadzają pewną reorganizację. Przestrzeń trzeba zawsze dostosować do nich. Po pierwsze pod kątem ich bezpieczeństwa, a po drugie, pod kątem minimalizacji szkód. Dlatego w domu, gdzie są małe dzieci idealnie sprawdzają się meble polipropylenowe.
Zacznijmy od bezpieczeństwa. To w dużej mierze uzależnione jest od stabilności mebli oraz sposobu wykończenia frontów. Meble wykonane z polipropylenu nie posiadają ostrych zakończeń, więc nie trzeba się ich pod tym względem obawiać.
A co, jeśli chodzi o potencjalne szkody? Tu na myśl od razu przychodzi rysowanie po meblach czy polewanie ich sokami, kaszkami czy napojami. Dzieci często niszczą meble, mimo że nie są tego świadome. Tymczasem meble polipropylenowe są bardzo odporne na czynniki mechaniczne. Co więcej, usuwanie z nich plam jest szalenie proste. Ściereczka nawilżona lekkim detergentem wystarcza, aby plamę skutecznie usunąć. Nie trzeba się więc martwić, że zostaną na stole czy na krześle nieestetyczne przebarwienia.