Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę

0
11
Rate this post

Jak korzystnie sprzedać udziały w nieruchomości?

Nie zawsze właściciele nieruchomości cieszą się z ich posiadania, zwłaszcza jeśli nie są właścicielami całości, a jedynie posiadają w niej pewną część udziałów. Takie sytuacje nie są rzadkością, często wynikają na przykład z podziału majątku po rozwodzie czy spadku.

Posiadanie części udziałów w nieruchomości dla ich właścicieli bywa problemem. Są bowiem odpowiedzialni na równi z innymi współwłaścicielami za regulowanie opłat czy dokonywanie koniecznych napraw, co w sytuacji gdy nie korzystają z budynku stanowić może spory koszt. Rozwiązaniem w wielu sytuacjach może być skorzystanie z usług takich jak skup udziałów w nieruchomości za gotówkę.

Firmy oferujące tego typu usługi odkupują od właścicieli ich udziały w nieruchomości, zazwyczaj za gotówkę. Oczywiście często cena jest nieco niższa niż wartość rynkowa, jednak w wielu sytuacjach jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż dalsze posiadanie udziałów i partycypowanie w kosztach związanych z nieruchomością. Firmy często po odkupieniu udziałów od jednego współwłaściciela starają się odkupić również pozostałe udziały, aby mieć całość własności nieruchomości. Plusem takich transakcji jest to, że dokonywane są szybko i bez zbędnych formalności.