Skup nieruchomości z dożywociem

0
10
Rate this post

Czy skup nieruchomości z dożywociem jest opłacalny?

Skup nieruchomości z dożywociem jest dla wielu osób doskonałą alternatywą w przypadku potrzeby uzyskania gotówki. Zwłaszcza starsze osoby, które nie mają rodziny uznają że takie rozwiązanie w ich sytuacji jest bardzo korzystne.

Skup nieruchomości z dożywociem polega na tym, iż firmy odkupują, zazwyczaj za gotówkę nieruchomości mieszkalne od ich właścicieli. Jednak umowa na sprzedaż nieruchomości zawiera punkt stwierdzający, iż sprzedający ma prawo dożywotniego zamieszkania w lokalu który jest przedmiotem umowy. Bardzo często, jak chodzi o skup nieruchomości z dożywociem, firmy zamiast jednorazowej wpłaty gotówkowej proponują comiesięczne raty do końca życia sprzedającego. Oczywiście kwota raty uzależniona jest przede wszystkim od wielkości nieruchomości, jej lokalizacji czy nawet stanu technicznego.

Dla wielu osób taka umowa to możliwość uzyskania sporej sumy każdego miesiąca. Czasem zdarza się, iż wysokość raty wypłacanej na podstawie takiej umowy jest wyższa niż świadczenia, na przykład renta czy emerytura. Obecnie tego typu usługi oferuje coraz więcej firm, co sprawia że właściciel mieszkań, którzy chcieliby w taki sposób sprzedać swoją nieruchomość mogą wybrać najbardziej atrakcyjne dla siebie oferty. Zazwyczaj chodzi przede wszystkim o uzyskanie jak najwyższej kwoty raty miesięcznej.