Meble prowansalskie

0
12
modern apartment interior. Scandinavian style design. 3d rendering concept
Rate this post

Meble w stylu prowansalskim

Podstawowym elementem naszego domu lub mieszkania są meble. Każdy z nas oczywiście ma inny gust i każdemu podoba się inny rodzaj mebli. Jednakże styl prowansalski mebli jest stylem ponadczasowym i wymyka się spod wszelkich granic mody. Meble prowansalskie odzwierciedlają sielskie usposobienie. W naszych domach styl prowansalski wprowadza sielski nastrój. Meble prowansalskie wyróżniają się naturalnym wyglądem, wykonane są z drewna w jasnych, pastelowych kolorach. Meble zawierające tkaniny wyróżniają naturalność tych tkanin. Dom umeblowany meblami prowansalskimi daje poczucie bezpieczeństwa oraz ogromnej swobody.
Są to drewniane meble o przecieranych powierzchniach, odznaczają się miękkością, występują liczne zaokrąglenia. Charakteryzują się delikatnością i są subtelnie zdobione. Zazwyczaj są to meble patynowane z wygiętymi nóżkami i szczególnie subtelnymi uchwytami.
Meble w stylu prowansalskim to meble kuchenne niezwykle piękne i subtelne, meble do salonu – komody, przepiękne sofy jak również stoliki kawowe czy stoły drewniane, piękne fotele czy witryny. W naszym domu czy mieszkaniu meble prowansalskie mogą rozjaśnić pomieszczenia, nadać im stylu, uczynić nasz kąt niezwykle pięknym i subtelnym.